LPG Tankları Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?
Eylül 9, 2019
Yeni Nesil Motorlarda Sıralı Otogaz Sistemleri
Ekim 28, 2019

LPG Yedek Parçaları

LPG kullanıcılarını zaman zaman ihtiyaç duymuş oldukları şeylerden birkaç tanesi de LPG yedek parçaları olarak ifade edilmektedir. Bir çok yedek parça bulunduran öncelikle bu yedek parçaların kaliteli bir şekilde olması kullanım sağlanırken herhangi bir sorunla karşılaşmamanıza yardımcı olacaktır. LPG yedek parçaları olarak birçok yedek parça saya bilmemiz mümkündür. Öncelikle Bu parçaları takım ve set halinde alabileceğinizi belirtmek isteriz. Kullanım amaçlarımıza uygun olarak yedek parça seçiminizi yapabilirsiniz.

Regülatör tam takım set olarak alım sağladığınızda bu setin içerisinde bakım seti olarak geniş kapsamlı bakım seti bulunmaktadır. Bu setleri kullanım amaçlarına uygun olarak örneğin enjektör, contalı ürünler, beyin, fast map sensörü, filtre, kas kesici, eski tip karbüratörlü beyin olarak birçok ürünü bulabilmeniz mümkündür. Bunları kullanın amaçlarımıza uygun olarak belirleyebilir ve tercihlerinizi bu yönde şekillendirebilirsiniz. Yedek parçaları ikinci el olarak da satın alabilmeniz mümkündür. Sunar otogaz olarak garantili ürünlerimizi size sunmaya hazır. Bunun yanına sıra telefondan sipariş edeceğiniz parçaları tarafınıza ulaştırmaktayız.

LPG Yedek Parça Fiyatları

Yedek parça satın almayı düşünenler için fiyatlandırma sistemleri ürün alışverişlerinizde göre değişkenlik gösterecektir. LPG yedek parçaları olarak satın alacağınızı ürünler marka, model, takım ve teknik özelliklere göre değişkenlik gösterecektir. Bunun yanı sıra alacağınız setler, setin çoğunluk olup olmamasına göre fiyat değişkenlikleri gösterecektir. Örnek olarak Piyasada kaliteli olarak adlandırılabilecek bir enjektör fiyatı ortalama 170 TL civarında olabilmektedir.

Eğer sıralı regülatör bakım seti almayı düşünüyorsanız bunun fiyatı da ortalama 180 TL civarı olarak satılmaktadır. Eğer beyin satın almayı düşünüyorsanız ortalama fiyat 155-160 TL civarı olacaktır. Yani yedek parça olarak almayı düşündüğünüz LPG parçaları kullanım amaçlarına göre değişkenlik gösterecektir. Kullanım amaçlarımızın fiyatları belirlediğini kısacası belirtebiliriz. En Kaliteli LPG yedek parçalarının satışını yapmaktayız. Fiyatlar konusunda bire bir görüşmelerde bazı ürünlerde yardımcı olabilir.

LPG Yedek Parçaları Nelerdir?

Yedek parça olarak sayabileceğimiz birçok ürün bulunmaktadır. Tabii ki kullanım amaçlarımıza göre alabileceğiniz LPG yedek parçaları olarak sizlere birkaç tanesinden bahsedeceğim. Almayı düşündüğünüz yedek parça türünün hangisi olduğunu belirlemenin size fayda sağlayacağını belirtmek isteriz. Asıl soru yedek parçaların neler olduğu olarak sorulmaktadır. Öncelikle alacağınız ürünler arasında en önemli olan beyin karbüratörlü beyinler olarak karşımıza çıkabilmektedir. Beyin türleri kendi arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra filtreler kendi arasında kaliteye göre farklılık gösterecek sistemle dizayn edilmiştir. Bir diğer ürün ise Enjektör ürünü yine aynı şekilde kendi arasında farklılık gösterecektir. Bunun yanı sıra bir diğer ürün ise map sensoru olarak ifade edilen üründür. Paket içerisinde satılabilen bu ürün yedek parçalar arasında önemli ürünler arasında yer almaktadır. LPG yedek parçaları olarak bir diğer parçalar ise LPG beyin tamir takımları olarak ifade edilebilir. Bunlar da yine aynı şekilde beyin tamirleri için önemli yedek parçalar arasında yerini almaktadır.

Sıralı Sistem LPG Nedir?

Sıralı sistem olarak ifade edilen LPG türü çok fazla elektronik ve sıralı aynı zamanda enjeksiyonlu olarak araçlarla montaj yapılabilmesini sağlayan bir oto gaz sistemdir. LPG yedek parçaları olarak da bu sıralı sistemde kullanım sağlanan parçaların olduğunu belirtmek isteriz. En önemli özelliği olarak ise benzin ve sorunsuz rahat bir kullanım sağlaması olarak ifade edilebilir.

Günümüzde ise araçların geliştirilmiş olan sıralı otogaz sistemleri bazen performans sorunları beraberinde getirmektedir. Tüm dünyada ve ülkemizde gitgide artmakta olan talep ve ilgili birlikte sıralı sistemler sektörde büyük bir heyecan oluşturarak yeni bir soluk getirmiştir. Sıralı sistemler regülatör gaz valfi olarak Aynı zamanda basınç sensör ve ufak şık bir gösterge ile paneli muhitivalf şamandıra ve dolum ağzı olarak oluşturan aynı zamanda bilgisayar ayarı yapılabilen bir teknolojiyle sunulmaktadır. Bu nedenle oldukça tercih edilen ve son yıllarda popüler olan bir sistem olarak ifade edilebilir. Benzin ile çalıştığı ve aracın motor suyu sıcaklığının 36-40° arası olana kadar benzin ile çalışmaya devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir