LPG Yedek Parçaları
Eylül 9, 2019
Lpg Tank Fiyatları 2019
Ekim 31, 2019

YENİ NESİL MOTORLARDA OTOGAZ SİSTEMLERİ

Yeni nesil motorlarda otogaz kullanımı yüksek dikkat gerektiren önemli bir konudur. Yeni nesil motorlarda otogaz kullanımında lpg kiti çok önemlidir. Doğru ürün ve doğru montaj ile uzun süreler sorunsuz bir kullanım sağlanabilir. TSI-D4D- GDI- FSI-TFSI motor tiplerine göre üretilen kitler, her bir araç üzerindeki testlerinin tamamlanması ve onaylanmasının ardından piyasaya sürülmüştür. Atiker Direk enjeksiyon kitleri  ile Hyundai İx35, Kia Sportage, Volkswagen Passat, Volkswagen Golf ve Jetta gibi bir çok aracın LPG Dönüşümünü yapabilmekteyiz..

Yeni Nesil Motorlarda Otogaz Dönüşüm Adımları

Otogaz dönüşümü, benzin ile çalışan araçlara bazı parçaların ilave edilmesi ile yapılan ve aracın istenildiği zaman LPG ile istenildiği zaman benzin ile çalışır hale getirilmesi işlemidir.
Lpg tank değişimi, benzin ile çalışan araçlara bir takım parçaların montajlanmasıyla yapılan ve aracınızın isterseniz LPG ile isterseniz benzin ile hareket etme işlemidirç

Multivalf ( şamandıra ):  LPG tankı üstünden yer alan bu parça, tankta sıvı bir şekilde bulunan LPG’ yi buharlaştırıcıya iletmektedir. Üzerinde bir çok emniyet unsuru taşıyan önemli parçadır. Tercih ettiğiniz anda içerideki gazı durdurarak sistem içinde yol almasına engel olur. Kaza anında gaz girişi ve çıkışını kapatarak doğacak tehlikeleri önler. Yangın gibi basıncı yüksekselten durumlarda emniyet valfi, sağlıklı bir şekilde gaz tahliyesi yaparak basıncı düşürmekte ve tehlikelerden korumaktadır.

Buharlaştırıcı (regülatör): LPG tank sistemleri çoğunlukla gaz fazında çalışan sistemlerdir. LPG Otogaz sistemlerinde buharlaştıcı tank sıvı halde gelen LPG’yi gaz fazına çevirmeye yarar.

Otogaz Enjektörleri:LPG’yi aracın motor silindirlerine püskürtmeye yarayan önemli parçalardır.

Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU): LPG tank sistemlerde en önemli  görevi enjektör yakıt püskürtme zamanlarını ayarlıyarak aracın olması gereken miktarda yakıt tüketmesini bu sayede hem performanslı hem de ekonomik olmasına yarıyan parçadır.

Yakıt Geçiş Düğmesi: LPG tank montajlı aracın kontrol panelinde uygun bir yere monte edilerek aracınızın dilediğiniz anda LPG’yle dilediğiniz anda benzinle hareket etmesini sağlayan ve yakıt miktarını gösteren parçadır.

Bağlantı Boruları: Tank, regülatör ve enjektörler arasında sıvı haldeki LPG geçişini sağlamaktır. Araçtaki  tesisatta bakır boru kullanılması emniyet ve uzun ömür açısından çok önemlidir..

Otogaz dönüşüm sistemine ait bu parçalar aracın cinsine ve silindir sayısına bağlı olarak ortalama olarak en kısa sürede aracınıza montajı yapılmakta ve en kısa zamanda içerisinde LPG ile çalışır hale getirmekteyiz.

Yeni nesil motorlu aracınızın otogaz dönüşüm işlemi tamamlanan aracınızı keyifle kullanırken 1 ay içerisinde ruhsat işlemi yaptırarak yasal işlemini de tamamlamış olursunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir