Atiker Gold LPG Sistemi
Kasım 5, 2019
Atiker Otogaz Sistemleri
Kasım 8, 2019

ATİKER GRAND LPG SİSTEMİ

Atiker grand lpg sisteminde, Atiker firmasının atiker gold sisteminde değişiklik yaparak piyasaya sunduğu bir dönüşüm kiti olduğu için öncelikle atiker gold sistemden farklılıklarını sonrasında iki sistemin avantajlarından bahsedeceğiz. Atiker grand sisteminde önemli bir parçada değişikliğe gitmiştir, enjektör. Atiker grand enjektörleri atiker gold daki takım enjektörlerinin aksine yalnız halde tasarlanmıştır. Atiker grand sisteminin en önemli özelliklerinden biri de manifold a en yakın yerden montaj imkanı sağlamaktadır. Bu sayede atiker gold sisteminden atiker grand sistemini daha avantajlı yapmakta. Atiker grand sisteminin manifold a yakın montaj imkanının yanı sıra bir farklı önemli avantajı da arıza halinde atiker gold sistemindeki gibi komple enjektör takımını değiştirmek yerine sadece sorun çıkaran arızalı enjektörü değiştirerek arızayı ekonomik halde gidermeyi mümkün kılar. Ayrıca enjektör ms değerinde ise bu durum ters konumda, atiker grand enjektörleri 1,7 ms kapama 2 ms açma hızına sahip. Atiker gold enjektörlerine göre biraz yavaş. Kullanmış olduğunuz arabanıza atiker gold mu atiker grand mı daha performanslı olur sorularına en sağlıklı cevap tecrübeden geçmektedir.
UNUTMAYIN! Güvenliğiniz için her 10 yılda bir aracınızın LPG tankını değiştirmeniz gerekmektedir!

Atiker grand lpg sistemini detaylandıracak olursak; Atiker grand kontrol ünitesi, OBDII, ileri düzeli yazılımı ile motoru tüm çalışma standartlarında kontrol eder. Motorun devrini, gaz sıcaklığını gaz basıncını ve su derecesini gözlemliyerek enjektörlerin açılıp/kapanma zamanlarını hesaplar.
Motor ile doğru orantıda ve zamanında yakıt ulaştırarak performans kaybı olmadan en iyi sürüş konforunu sağlar. Sistem ayrıca arıza tespit özelliklerini de içerir.  Atiker grand sistemi oluşabilecek bir arıza durumunda otomatik benzine geçer. Atiker grand lpg sistemi tesğit ettiği sorunu sistem belleğinde saklı tutar. 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10 silindirli motorlar için iki versiyon ECU seçeneği bulunur. Atiker grand kitleri Euro 5 motorlarda dahil olmak üzere 3, 4, 5, 6 ve 8 silindirli, 400 Kw’a kadar normal ve turbolu tüm sıralı sistem araçlara uygulanabilir.

Sunar Otogaz olarak TSE belgeli uzman kadromuz ile ATİKER GRAND LPG kitlerin ecu tamiri bakımı, yedek parça ve ayarları yapılmaktadır. Kaliteli işçilik, uygun fiyat ve ödeme koşullarımızdan sizde yararlanın! Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir